Botox – za i przeciw

botox w Krakowie

W świecie, w którym coraz większy nacisk kładzie się na młody, zdrowy, atrakcyjny wygląd – wiele osób poszukuje skutecznych metod odmładzania. Jedną z nich, wokół której w ostatnich latach narosło wiele kontrowersji, jest botox. Wiele osób zastanawia się, czy stosowanie tego preparatu jest bezpieczne – przy podaniu preparatu przez wykwalifikowanego dermatologa estetycznego nie musimy obawiać się o negatywne skutki.

Bardzo często, kierując się obiegowymi opiniami bądź wizerunkiem gwiazd, o których wiemy że stosowały botox – zastanawiamy się, czy jednym ze skutków tego zabiegu może być pozbawienie mimiki bądź tak zwany efekt maski. Dermatolodzy podkreślają, że aby uzyskać pożądany efekt odmłodzenia bez nienaturalnego efektu należy zachować złoty środek, korygując za pomocą botoxu jedynie te zmarszczki i niedoskonałości, które nadają twarzy zbyt smutny bądź surowy wygląd.

Zabieg wykonany przy użyciu toksyny botulinowej jest praktycznie bezbolesny, jedyne co można poczuć w jego trakcie to delikatne nakłucia. Trwa około 20-30 minut, a dla klientek obawiających się bólu istnieje nawet możliwość zastosowania przed zabiegiem maści znieczulającej. Bezpośrednio po zabiegu wstrzyknięcia botoxu pacjentka może udać się do domu i powrócić do swych codziennych aktywności – nie jest wymagany czas rekonwalescencji. Zabieg wstrzyknięcia botoxu jest skuteczny na zmarszczki poprzeczne czoła, pionowe między brwiami, zmarszczki wokół oczu nazywane kurzymi łapkami, jak również przy korygowaniu opadających powiek czy kącików ust.

Sekrety Piękna | Botox Kraków