Śmierć poza granicami ojczyzny

sprowadzanie zwłok z zagranicy

Międzynarodowy transport zmarłych to temat bardzo kłopotliwy. Ogólnie mówiąc to śmierć bliskich, czy to w kraju, czy poza nim jest tematem bardzo bolesnym, który niestety musi być omówiony w związku z pewnymi formalnościami, które trzeba dopełnić. Tym bardziej, jeżeli nasza rodzina zmarła w innym kraju a my chcemy, aby została pochowana wśród swoich bliskich, w rodzinnym mieście na tutejszym cmentarzu. Z góry trzeba zaznaczyć, że sprowadzanie zwłok z zagranicy do najtańszych nie należy i trzeba liczyć się ze sporym kosztem, który sięgać może kilku lub nawet kilkunastu tysięcy. Z góry nie da się określić ile dokładnie będzie nas to wynosiło, ponieważ zależy to od miejsca zgonu i trasy jaką trzeba będzie przebyć.

Warto takie zlecenie powierzyć profesjonalnej firmie pogrzebowej, które w swojej ofercie mają zapewniony właśnie taki między krajowy transport zmarłych. Ciało można sprowadzić z najróżniejszych miejsc na świecie, po uprzednim nawiązaniu kontaktu z tamtejszymi władzami. Formalności muszą być jednak dopełnione, aby nasz zmarły drogą lądową lub lotniczą mógł zostać przewieziony na wieczne miejsce spoczynku.

Bliscy osoby zmarłej muszą się jednak liczyć z tym, że trumna po przywiezieniu do kraju nie zostanie otwarta, zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Ostatnie pożegnanie przed zamknięciem trumny musi odbyć się w kraju, gdzie nastąpiła śmierć. Innej opcji w tym przypadku nie ma. Jeżeli bliscy nie mogą się tam udać to pracownicy zakładu wykonują ostatnie zdjęcie przed zamknięciem wieka trumny. Na terenie naszego kraju, po przyjeździe zwłok pozostaje ona zamknięta, do momentu aż zostanie złożona na cmentarzu. Takie są właśnie formalności, które towarzyszą śmierci za granicą

Zobacz też: Sprowadzanie zwłok z zagranicy | Epitafium-przewozy.pl