Wymarzona aranżacja wnętrza

aranżacja wnętrza

Każdy z nas w czymś jest dobry. I każdy ma swoje własne marzenia, potrzeby i poczucie estetyczne. Nie w każdej dziedzinie jednak potrafimy ubrać je w konkretne ramy. Dotyczy to między innymi projektowania wnętrz. Dlatego też dobrze w tym zakresie mieć profesjonalne wsparcie. To, że wiemy, czego chcemy i co nam się podoba nie oznacza, że potrafimy sami wszystko poukładać, dobrać poszczególne elementy.

„Projektowanie wnętrz jest niewątpliwie sztuką. A ta wymaga nie tylko doskonałego przygotowania zawodowego, lecz również, a może przede wszystkim zmysłu artystycznego. A w ten nie każdy z nas jest wyposażony.” – mówi nam architekt na co dzień projektujący wnętrza z biura projektowego Proste Wnętrze.

Z całą pewnością warto więc nawiązać współpracę z osobami, które taki zmysł posiadają. A skąd masz wiedzieć, czy dany architekt go posiada? Spójrz na jego dotychczasowe realizacje. Wystarczy pierwsze wrażenie i już będziesz wiedzieć, czy masz do czynienia z duszą artysty i czy jego wizje Tobie odpowiadają.

Na czym polega architektura wnętrz? Dlaczego Ty sam, skoro wiesz, czego pragniesz i co potrafi Cię zachwycić, nie jesteś w stanie samodzielnie zaaranżować przestrzeni wnętrza Twojego domu, czy mieszkania? Przede wszystkim dlatego, że nie posiadasz cech, jakich potrzebuje projektant, by stworzyć we wnętrzu prawdziwe dzieło aranżacji. Cech takich, jak wrażliwość plastyczna, wyobraźnia, czy kreatywna inwencja. Z tymi cechami człowiek się rodzi. Aby jednak osiągnęły one optymalny poziom, musi je rozwijać. I robi to na studiach, gdzie szlifuje swoje umiejętności niczym przysłowiowy diament.

Co jeszcze musi posiadać architekt, a czego Ty nie posiadasz? Przede wszystkim umiejętność dopasowania wystroju oraz wyposażenia ruchomego do funkcji pomieszczenia. I wbrew pozorom wcale nie jest to takie łatwe. Bo nie chodzi tylko o to, aby wybrać wyposażenie, które pod kątem estetyki Tobie się podoba. Chodzi o to, aby całość była także ergonomiczna i funkcjonalna. We wnętrzu swojego domu, czy mieszkania musisz po prostu dobrze się czuć. I potrzebujesz do tego z jednej strony wyrazu estetycznego, a z drugiej komfortu i wygody.

Teraz już widzisz, jak ważne jest, aby aranżacją wnętrz w Twoim domu, czy mieszkaniu zajęli się profesjonaliści. Oni doskonale wsłuchają się w Twoje potrzeby. Powiedzą Ci też o różnych stylach w aranżacji, przedstawią przykłady i opowiedzą o nich jak najwięcej, abyś mógł wybrać styl, który idealnie wpisze się w Twoje potrzeby. I to oni zajmą się doborem wyposażenia, a Ty będziesz tylko mówić, co Ci się podoba, a co nie.