Światło LED w domu i reklamie

led

Technika świateł LED jest coraz częściej stosowana w reklamie. Małe zużycie energii, niewielkie wymiary to główne jej zalety. Światła LED występują przeważnie w formie źródeł pojedynczych lub taśm. Taśmy ledowe wykorzystuje się do podświetlania i wyeksponowania swoich elementów dekoracji. Mogą one być łączone z krótkich odcinków i tworzyć łańcuch dowolnej długości.

Rozwiązanie to nie jest zarezerwowane tylko dla przedsiębiorców promujących swoje wyroby, ale wykorzystywane jest też w naszych domowych oświetleniach. W obu przypadkach taśmy takie powinny być w odpowiedni sposób zamontowane. Do tego celu wykorzystuje się profile ledowe. Mają one przeważnie formę korytek o różnej długości, formie czy kształcie w których osadzane jest światło z taśmą LED. Całość przykrywa najczęściej plastikowa przeźroczysta lub matowa osłona. Zabezpiecza ona diody LED i jest jednocześnie elementem dekoracyjnym. Taki profil led wraz z osłoną jest mocowany do podłoża odpowiednimi elementami montażowymi. Kształty profili dobieramy do odpowiedniego usytuowania. Na gładkich ścianach można stosować płaskie elementy. Pod schodami, pod szafkami meblowymi czy w rogach ścian montowane są często profile tak zwane ćwierćwałki.

Profile LED pozwalają na zachowanie estetyki miejsca montowania. Mając do wyboru różnorodność kształtów nie jesteśmy ograniczeni co do miejsca ich umiejscowienia. Układ świetlny przy zastosowaniu świateł LED i profili nie ogranicza nam pomysłów na jego wykorzystanie i pozwala na dowolną aranżację.