Rolety, żaluzje czy plisy?

rolety

Jak urządzić mieszkanie, żeby miało niepowtarzalny urok i charakter. Dobranie odpowiednich mebli, pasującej kolorystyki i wszelkich elementów składających się na wyposażenie wnętrza stanowi podstawowe zadania projektanta/architekta wnętrz.

Jakie rolety wybrać? Rolety rzymskie czy bambusowe? A może preferujesz żaluzje? Tylko z jakiego materiału/tworzywa? Sklepy oferują nam możliwość zakupu żaluzji aluminiowych oraz żaluzji drewnianych, wąskich lub szerokich. Obok nowoczesnych rolet wewnętrznych mamy też możliwość zakupu, rolet plisowanych. Do zasłaniania okien możemy zastosować plisy – są one dostępne w różnych kolorach, zwykle prążkowane, bardzo wygodne w założeniu, stanowią one pożądany towar wśród klientów, którzy stawiają na funkcjonalność i wygodę użytkowania. To właśnie rolety, żaluzje i plisy stanowią konkurencje nad do niedawna powszechnie stosowanymi firankami i zasłonami w oknach. Cechuje je stosunkowo nieduża cena w porównaniu do jakości, wydajności i funkcjonalności, którą dostarczają.

„Ponadto rolety, żaluzje i plisy pięknie komponują się z nowoczesnym wystrojem wnętrz i zapewniają prywatność, jakiej potrzebują zwłaszcza mieszkańcy dużych miast.” – mówi nam przedstawiciel krakowskiej firmy KRAKŻAL, który na co dzień zajmuje się montażem rolet, czy żaluzji pracując u Klientów.

Rolety zapewniają, że w ciągu dnia światło słoneczne nie zakłóci naszej pracy przy monitorach ekranowych, komputerze, czy oglądaniu telewizji. Dzięki roletom, żaluzjom i plisom możemy pozwolić sobie też na dłuższy sen w sobotni poranek jako, że wschodzące słońce nie będzie nam przeszkadzać.

Pozostaje wybrać jedynie czym chcemy zasłonić okna w mieszkaniu bądź domu. Czy wolimy żaluzje, które jakiś czas temu miały dość szerokie zastosowanie w biurach i urzędach administracji publicznej, a może wolimy rolety, czy też najprostsze w użytkowaniu rolety?