Moduł LED marki Samsung

moduły led

Moduły LED stają się coraz bardziej popularne. Zaletą modułów jest wysoka wydajność, wodoszczelność, długi czas eksploatacji  i wysoka sprawność. Prosty jest także ich montaż. Posiadają również długą gwarancję. Zazwyczaj z modułami LED występuje w komplecie taśma dwustronna. Moduły LED najczęściej stosowane są w reklamach. Służą do podświetlania kasetonów, banerów  i liter blokowych.

Coraz częściej stosuje się je także w branży akwarystycznej i w oświetlaniu terrariów. Moduły LED są obecnie chyba jednym z najbardziej oszczędnych źródeł światła. Są także bardzo odporne na różnego rodzaju wstrząsy, uderzenia i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W technologii LED można osiągać bardzo szeroką gamę kolorów. Moduły LED mogą także pracować ze ściemniaczami. Nie gasną nagle jak żarówki, ale tracą jasność powoli. Dlatego można je w porę zmienić. Są także przyjazne dla środowiska, bo przy ich produkcji nie korzysta się z rtęci i innych szkodliwych metali. Dlatego tego typu oświetlenie uznaje się za bardzo ekologiczne. Bardzo dobrze sprawuje się moduł LED Samsung. Mają długą żywotność, stosunkowo dobrą cenę, są  trwałe i mają wysoką sprawność świecenia.

Do ich właściwego montażu wystarczy odpowiedniej mocy zasilacz montażowy o stałym napięciu. Moduły te dobrze sprawdzają się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych, gdyż są bardzo odporne na zmianę temperatury. Ich dużą zaletą jest także wysoki kąt światła. Dzięki dużej szczelności mogą być zanurzane w wodzie. Nie emitują też UV i IR.