Lawendowe woreczki dobre na wszystko

woreczki na lawendę

Lawenda jest chętnie wykorzystywana w przemyśle perfumeryjnym i kosmetycznym. Kwiat ten nie tylko pięknie pachnie, ale też posiada wiele pożądanych składników, np. wyjątkowo dużą ilość garbników, poza tym triterpeny, kumaryny, antocyjany, fitosterole, kwasy organiczne oraz sole mineralne.

Nie mniej jednak najcenniejszy jest olejek eteryczny o wyjątkowo złożonej budowie, w skład której wchodzą takie substancje, jak: linalol, furfurol, geraniol, pinen, cyneol, borneol,cukry i związki mineralne, a także wcześniej wspomniane garbniki. I właśnie z tego powodu kwiat lawendy znalazł tak szerokie zastosowanie.

Związki aromatyczne, które znajdują się w olejku lawendowym, mają zbawienny wpływ na układ nerwowy. Jego zapach uspokaja i wpływa łagodząco na skutki napięcia nerwowego, a przy okazji ułatwia zasypianie. Dlatego warto włożyć kwiaty oraz liście lawendy do płóciennego woreczka i trzymać w pobliżu poduszki.

Zapachowy gadżet sprawdzi się również do aromatyzowania szaf i pościeli. Można go włożyć do torebki albo zawiesić w samochodzie. Przyda się w walce z komarami i molami, bowiem skutecznie je odstrasza.
Woreczek łatwo zrobić samemu, najlepiej z naturalnej tkaniny, i wypełnić go suszoną lawendą.
Można też kupić gotowe woreczki na lawendę, np. na woreczkowo.pl.
Jeśli chcemy sprezentować taki drobiazg komuś bliskiemu to możemy ozdobić woreczek emocjonalnym nadrukiem, który sami sobie wybierzemy.
Zapachowe woreczki nadadzą się idealnie na stylowy prezent, bowiem lawenda symbolizuje szczęście i powodzenie w życiu.

Zobacz: Woreczki na lawendę