Jak samodzielnie zaaranżować swój dom?

aranżacja domu

Budując dla siebie nowy dom, automatycznie zaczynamy myśleć o aranżacji jego wnętrza. Ma ona ogromny wpływ na ostateczną prezencję budynku. Na szczęście sami spokojnie możemy zaprojektować wnętrza wszystkim pomieszczeń. Stwórzmy więc projekt domu, a następnie według niego postępujmy. Dzięki temu przygotujemy dla siebie przepiękny budynek z cudowną aranżacją.

Na samym początku powinniśmy jednak ustalić, jakiego stylu będziemy się trzymać podczas aranżowania pomieszczeń. Zdecydujmy się tutaj na jeden styl. Nie powinniśmy bowiem mieszać ze sobą różnych trendów, bo przez to nasz dom wyglądałby dość chaotycznie i tandetnie. Zamiast tego przeglądnijmy więc różne style architektoniczne. Ostatnio bardzo modna stała się nowoczesna aranżacja wnętrz, dlatego spokojnie możemy się nią zainteresować.

W nowocześnie zaprojektowanym budynku na pewno poczujemy się dobrze. Aby go stworzyć, powinniśmy postawić na minimalizm. Zrezygnujmy więc z niepotrzebnych ozdób i dodatków. W nowoczesności liczy się także prostota. „Jeśli więc właśnie wybieramy meble, postawmy na te o geometrycznych kształtach.” – rodzi projektant wnętrz z firmy Orange Studio. Zrezygnujmy również ze zbyt pstrokatych i dziwnych kolorów. Nasza aranżacja wnętrz powinna być dość monochromatyczna, jeśli ma być nowoczesna. Celujmy więc w czerń, biel oraz brąz, czyli bardzo podstawowe barwy.

Samodzielne projektowanie domu może być świetną zabawą, którą każdy z nas powinien się zająć. Stwórzmy więc na początku projekt domu, a następnie określmy, jakiego stylu będziemy się trzymać. Dopiero wtedy możemy zacząć dobierać różne meble, dodatki oraz ozdoby do poszczególnych pomieszczeń budynku.